Nielegalny hazard w domu seniora w Kolonii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Rezydenci domu dla seniorów w Kolonii dowiedzieli się w tym tygodniu, że ich cotygodniowe rozgrywki bingo są nielegalne. Dostali jednak trzymiesięczną licencję na organizację gry, w której wygraną są czekoladki.

W poniedziałek, kierownictwo domu opieki poinformowało o wprowadzeniu zakazu organizowania kolejnych rozgrywek bingo przez swoich rezydentów, ponieważ są one sprzeczne z niemieckimi przepisami hazardowymi.

W pierwszej chwili odebrało nam mowę, gdy o tym usłyszeliśmy, nigdy nie sądziliśmy, że instytucja dla seniorów mogłaby prowadzić nielegalne gry hazardowe – powiedziała kierowniczka ośrodka Gabriele Patzke.

Seniorzy składali się po 0,50 € na cotygodniową grę, a za uzbierane pieniądze kupowali pudełko czekoladek, które można było wygrać.

O możliwym łamaniu prawa władze miasta dowiedziały się w związku ze złożonym w ubiegłym roku przez księgową zawiadomieniu.

Już we wtorek jednak władze miejskie poinformowały, że mają nadzieję na szybkie uchyleniu zakazu. Gra ma zostać potraktowana jako tzw. „mała loteria” co uprości wydanie pozwolenia.

Źródło: thelocal.de


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *