Nielegalny hazard to niebezpieczna gra

automaty do gier

171 nielegalnych automatów do gier trafiło do magazynów Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Od początku 2018 roku, Funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli maszyny do gier o szacunkowej wartość około 1.710.000 zł.

Automaty do gier hazardowych bardzo często są umieszczane w niepozornych miejscach takich jak lokalne bary, kioski lub małe sklepy spożywcze. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby wynajmujące powierzchnię na której ustawiona jest maszyna do gry często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności karnej-skarbowej jaka na nich ciąży. Jestem przekonany, że świadomość konsekwencji pozwoli na racjonalne podejmowanie decyzji w tym obszarze, bowiem kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą nawet 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny. Ponadto zgodnie z prawem odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale przede wszystkim właściciele lokali, w których się one odbywają – powiedział Robert Antoszkiewicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Warto wiedzieć, że w myśl art. 23a ustawy o grach hazardowych – automaty do gier, urządzenia losujące i urządzenia do gier mogą być eksploatowane przez podmioty posiadające koncesję lub zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier losowych lub gier na automatach oraz przez podmioty wykonujące monopol państwa, po ich zarejestrowaniu przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *