Nielegalny hazard ograniczony, ale niezlikwidowany

hazard

Ministerstwo Finansów przedstawiło ocenę skutków nowelizacji ustawy o grach hazardowych i niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz. 88) po 30 miesiącach jej funkcjonowania. Nowelizacja miała zwiększyć kontrolę państwa nad rynkiem gier hazardowych przez stworzenie mechanizmów przeciwdziałających nielegalnym praktykom, szczególnie w kwestii gier na automatach i urządzanych przez sieć.

Według oceny ministerstwa cele ustawy zostały osiągnięte.

Państwową kontrolę nad grami hazardowymi w sieci miało też zwiększyć blokowanie dostępu do stron je oferujących, a także zakaz świadczenia usług płatniczych na rzecz podmiotów funkcjonujących niezgodnie z prawem. Ustanowiono państwowy monopol na nowe gry i kanały, wprowadzono limit na instalowanie w salonach automatów do gier.

Rozszerzono zakres legalnej działalności, dopuszczając gry kasynowe przez internet oraz gry na automatach poza kasynami. Miało to doprowadzić do przeniesienia się graczy do operatorów działających zgodnie z prawem, co doprowadziłoby do zmniejszenia szarej strefy i zwiększenia dochodów budżetu.

Całość czytaj na: biznes.gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *