Nielegalny hazard w centrum Łodzi

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Łodzi, we współpracy z łódzkimi policjantami, zlikwidowali kolejne dwa punkty z nielegalnym hazardem. W trakcie akcji zabezpieczono 5 urządzeń do gier hazardowych.

W centrum Łodzi funkcjonariusze zlikwidowali punkt z nielegalnym hazardem, działający pod szyldem kafejki internetowej. Gdy funkcjonariusze dynamicznie wkroczyli do lokalu, na jednym ze stanowisk prowadzono właśnie grę hazardową. Nagranie z kontroli, na którym uwieczniono ten fakt oraz zeznania gracza, to niepodważalne dowody na urządzanie w tym miejscu nielegalnego hazardu.

W lokalu funkcjonariusze zarekwirowali urządzenia do gier, tj. cztery zestawy komputerowe, połączone z siecią Internet. W tym wypadku klasyczne automaty zastąpiono stanowiskami składającymi się z monitora, klawiatury, jednostki centralnej oraz myszki. Login i hasło, konieczne do rozpoczęcia gry hazardowej, udostępniała graczom obsługa punktu, która również wypłacała wygrane. Na miejscu zabezpieczono dodatkowo gotówkę przeznaczoną na wygrane, w kwocie ok. 2,5 tys. zł.

W drugim zlikwidowanym ostatnio przez tych samych funkcjonariuszy KAS i Policji punkcie gier hazardowych zabezpieczono jeden automat.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Łodzi zarekwirowali 19 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *