Nielegalny hazard w walizkach zlikwidowany

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych w Mszanie Dolnej. Zabezpieczono jedenaście tego typu urządzeń.

W związku z podejrzeniem, że w jednym z lokali w Mszanie Dolnej dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 24 czerwca br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie dokonali sprawdzenia tego adresu.

Podczas działań zabezpieczono jedenaście automatów do gier. Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych przesłuchano graczy oraz obsługę lokalu, a ujawnione urządzenia zabezpieczono do dalszych postępowań karnych skarbowych i administracyjnych.

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń, oprócz automatów natrafiono na inne urządzenia służące do załączania gier oraz ich kredytowania, a także gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie kilku tysięcy złotych.

Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Limanowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *