Nielegalny salon gier w Białogardzie zlikwidowany przez KAS

automaty do gier

10 automatów i ponad 10 tysięcy w gotówce na wypłaty wygranych to efekt kontroli nielegalnego salonu gier w Białogardzie. Działania przeprowadzili funkcjonariusze celno-skarbowi z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.>/h4>

13 czerwca br. funkcjonariusze celno-skarbowi z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie przeprowadzili kontrolę w nielegalnym salonie gier w Białogardzie.

To była wyjątkowa i trudna realizacja, która wymagała odpowiednich przygotowań i planów. W realizację zaangażowanych było kilkunastu funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz Policji. Nakład sił i środków musiał być adekwatny do trudności realizacji.

Przestępcy organizujący proceder nielegalnego urządzania gier na automatach wykazują coraz większą czujność i coraz większą wagę przykładają do „swojego bezpieczeństwa”. Wejście do salonu gier było zabezpieczone odpowiednim zamkiem magnetycznym otwieranym zdalnie przez obsługę lokalu. Do tego monitoring przed wejściem i video domofon uniemożliwiał wejście osobom postronnym, w tym oczywiście przedstawicielom służb. To jednak nie przeszkodziło doświadczonym funkcjonariuszom w skutecznym przeprowadzeniu realizacji. Do lokalu dostano się podstępem, a następnie szturm wchodzących do środka funkcjonariuszy pozwolił na skuteczne zabezpieczenie automatów i innych dowodów popełnienia przestępstwa oraz zabezpieczenia ponad 10 tysięcy złotych przeznaczonych na wygrane dla graczy.

Sprawę przekazano do prokuratury. Materiały zebrane podczas czynności będą dowodami w postępowaniach karnych-skarbowych. Sprawa jest rozwojowa, a osoby stojące za nielegalnym procederem już są namierzane celem postawienia im stosownych zarzutów i pociągnięcia do odpowiedzialności przed sądem.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

2 komentarze(y) w “Nielegalny salon gier w Białogardzie zlikwidowany przez KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *