Nielegalny salon gier w… mieszkaniu

jednoręcy bandyci

10 stycznia 2020 roku policjanci z wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych.

Policjanci mieli podejrzenia, że w jednym z lokali w bloku przy ul. Smugowej znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia sprawdziły się. 10 stycznia około godziny 18:00 policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS przeszukali obserwowany lokal, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 6 automatów, których posiadanie jest zabronione prawem.

Na miejscu zastali 76-letnią kobietę, zajmującą się obsługą klientów oraz cztery osoby, które przyszły tam aby zagrać. Ujawnione automaty zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. Przed ich zabezpieczeniem celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe sprawdzając, czy są to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kara pieniężna jaką może ponieść właściciel to 100 tysięcy złotych od jednego automatu oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Uczestnikom nielegalnych gier grozi wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *