Niemcy płacą za Eurojackpot mniej zarabiając 3 razy więcej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 1,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Zakład Eurojackpot w Niemczech kosztuje 2 euro, czyli ok. 8,62 zł według średniego kursu walut NBP obowiązującego 3 października. Do tego trzeba doliczyć 0,25 centów opłaty manipulacyjnej (ok. 1,08 zł), co daje łącznie ok. 9,70 złotych. Tymczasem za zakład Eurojackpot w Polsce trzeba zapłacić 12,50 złotego.

Niejednokrotnie pisaliśmy o loterii Eurojackpot, która jest dostępna aż w 18 krajach.

Po nowelizacji ustawy o grach hazardowych od 9 września w Eurojackpot można zagrać legalnie również w Polsce. Słynną loterię legalnie wprowadził do naszego kraju Totalizator Sportowy. Maksymalna pula do wygrania I stopnia w Eurojackpot wynosi aż 90 000 000 euro, co stanowi równowartość ok. 375 000 000 złotych.

Ile kosztuje Eurojackpot w Polsce?

Aby wziąć udział w grze, trzeba kupić zakład w jednym z punktów sieci Lotto. Cena zakładu w Polsce wynosi 12,50 złotego. Cena zawiera 2,5 zł opłaty ustawowej, która wynika z ustawy o grach hazardowych (ustawa weszła w życie 1 kwietnia bieżącego roku). Od wygranej powyżej 2280 zł należy zapłacić 10 proc. podatku dochodowego.

Każdy kraj ustala ceny zakładów indywidualnie. Zakład można kupić za granicą, ale wówczas nie da się odebrać wygranej w Polsce. Przykładowo, jeżeli zdecydujesz się wziąć udział w grze podczas wizyty w Niemczech, co pozwoli ci zaoszczędzić blisko 2 zł, jako gracz będziesz podlegać niemieckiemu prawu. Nie wesprzesz też polskiej kultury, sportu czy społeczeństwa obywatelskiego.

Warto bowiem wiedzieć, że cena zakładu w Polsce zawiera dopłatę, która zostanie przekazana na wsparcie jednego z funduszy określonych w ustawie o grach hazardowych. Kwoty wpłaconych dopłat są przekazywane na rachunek: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, Funduszu Promocji Kultury, Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych oraz Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


Otagowano jako

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *