Niemczańscy policjanci zlikwidowali nielegalne kasyno

automaty do gier

Funkcjonariusze pełniący służbę w Posterunku Policji w Niemczy zabezpieczyli automaty służące do gier hazardowych. Po wykonaniu czynności procesowych postępowanie przejęły służby celno-skarbowe.

Policjanci z Niemczy przyczynili się do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych. W wyniku podjętych działań zabezpieczono dwa automaty. Zabezpieczone maszyny zostały zabrane przez funkcjonariuszy służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany, w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *