Niemiecki organ medialny blokuje reklamy hazardowe

Jeden z 14 państwowych władz medialnych w Niemczech – Landesmedienanstalt Saarland (LMS), twierdzi, że zwiększona reklama hazardowa ze Szlezwiku-Holsztynu nie pomaga w walce z uzależnieniem od hazardu.

Uwe Conradt, dyrektor LMS, wezwał państwo niemieckie Szlezwik-Holsztyn do konsekwentnego przestrzegania istniejących ograniczeń reklamowych dotyczących hazardu. Powiedział, że dostawcy posiadający licencję w państwie niemieckim powinni zwracać uwagę na proporcjonalność takiej reklamy w postaci ogólnopolskich środków przekazu służących do komunikacji regionalnej.

„Reklamy telewizyjne dotyczące gier w kasynach internetowych mają miejsce w zdecydowanie zbyt dużej liczbie prywatnych programów telewizyjnych – a także w porze dnia, w której dzieci i młodzież szczególnie potrzebują ochrony”
, – powiedział Conradt.

Ponadto dyrektor Conratd wyjaśnił, że LMS nie będzie stać i patrzeć, jak Schleswig-Holstein zagraża walce z uzależnieniem od hazardu.

„Teraz ważne jest, aby w pełni odnowić tę współpracę nadzorczą w odniesieniu do zakazu wynikającego z traktatu państwowego dotyczącego reklam telewizyjnych gier hazardowych dotyczących nielegalnego hazardu”
– powiedział przedstawiciel LMS.

Niemcy poświęcają dzień na uświadomienie sobie hazardu

Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej (BZgA) w Niemczech ogłosiło, że w ramach swoich działań mających na celu zwiększenie świadomości na temat hazardu problemowego, będzie dziś gospodarzem Aktionstag Glücksspielsucht 2019. Dzień świadomości oferuje graczom informacje na temat różnych istniejących ofert hazardowych w tym kraju.

Kampania BZgA zawiera hasło „Nie uprawiaj hazardu aż do uzależnienia” oraz stronę internetową check-dein-spiel.de. W witrynie gracze będą mogli przetestować swoje zachowania związane z hazardem, aby sprawdzić, czy są zagrożeni.

Szef BZgA dr Heidrun Thaiss wyjaśnił, że ważne jest informowanie ludzi i podnoszenie świadomości z zakresie uzależnień od hazardu.

„Właśnie dlatego BZgA oferuje informacje i porady online i offline. Są one dostępne w kilku językach, dla hazardzistów i ich krewnych
– powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *