Nocna kradzież automatów do gier w Krakowie

W poniedziałek w nocy dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112) odebrał zgłoszenie od pracownika jednej z firm (obsługującego monitoring), że w jednym z salonów gier na ul. Tynieckiej w Krakowie kilku mężczyzn dokonało kradzieży automatów do gry.

Zgłaszający podał też opis samochodu jakim odjechali złodzieje.

automatNa miejsce został wysłany patrol policjantów a także przekazano komunikat do wszystkich załóg patrolowych i operacyjnych pełniących dyżur nocny. Komunikat odebrali także policjanci z wydziału przestępczości samochodowej KMP w Krakowie, którzy ok 3 km od miejsca kradzieży zauważyli wyjeżdżający z posesji samochód pasujący do opisu podanego w komunikacie.

Rozprute automaty

Zatrzymali pojazd i wylegitymowali kierowcę. Następnie weszli na posesje i tam znaleźli w garażu 4 skradzione, „rozprute” automaty do gry.

Policjanci szybko ustalili kolejne dwie osoby mogące brać udział w kradzieży. Drugiego podejrzewanego (30 latka) zatrzymano pod domem, spakowanego, gotowego do ucieczki.

Wszyscy byli wcześniej karani

Trzeci pojawił się z adwokatem w komendzie. Wszyscy, wcześniej karani za podobne i inne przestępstwa usłyszeli zarzut kradzieży (za co grozi do 5 lat więzienia). Złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do winy.

Źródło: KMP w Krakowie

Czytaj również:

[related limit=”5″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *