Nocny nalot na jaskinię hazardu w Iławie

Zatrzymanie czterech zestawów komputerowych służących do gier hazardowych – to efekt nocnego nalotu funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie na punkt na ulicy Niepodległości w Iławie. To nie pierwsza taka kontrola w tym miejscu. Postępowanie wobec organizatorów hazardu jest w toku.

Ostatnia kontrola Izby Administracji Skarbowej w punkcie na ulicy Niepodległości w Iławie miała miejsce nocą z 12 na 13 czerwca.

W jej efekcie zatrzymaliśmy cztery zestawy komputerowe służące do gier hazardowych, a wobec organizatorów gier prowadzone jest postępowanie – informuje podinspektor Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Ten punkt z automatami jest już dobrze znany mundurowym.

Przeprowadzaliśmy już tam kontrole – mówi Ryszard Chudy. – Miały one miejsce: 15.04.2018r.; 10.10.2018r. oraz 10.02.2019r.

Za każdym razem zatrzymywano po cztery urządzenia do gier hazardowych.

Sprawy zostały skierowane do sądu i czekamy na rozstrzygnięcie. Dodatkowo gwarantuję, że o tym miejscu nie zapomnimy – podkreśla przedstawiciel Izby Administracji Skarbowej.

Zgodnie z Art. 107d Kodeksu karnego skarbowego „Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *