NOVOMATIC AG reorganizuje Radę Nadzorczą i Zarząd

Po latach szybkiej i udanej ekspansji NOVOMATIC kontynuuje fazę konsolidacji i optymalizacji struktur korporacyjnych od ubiegłego roku.

Jako ważny etap pośredni organy NOVOMATIC AG zostały zreorganizowane i są teraz skonfigurowane w następujący sposób:

Rada nadzorcza:
Dr Bernd Oswald, przewodniczący
Martina Flitsch, zastępca przewodniczącej
Dr Robert Hofians, członek Rady Nadzorczej

Zarząd:
Harald Neumann, prezes zarządu, dyrektor generalny
Ryszard Presch, dyrektor operacyjny, dyrektor operacyjny
Johannes Gratzl, dyrektor finansowy, dyrektor finansowy

Jako nowy dyrektor generalny Grupy Greentube, były dyrektor ds. Technologii Thomas Graf przejmie odpowiedzialność za obiecujący rynek gier online. Peter Stein zrezygnował z funkcji dyrektora finansowego za obopólną zgodą, a Johannes Gratzl, szef działu finansowego grupy od wielu lat, zastąpił go na tym stanowisku. Bartholomäus Czapkiewicz, wcześniej dyrektor ds. Systemów, nadal będzie odpowiedzialny za ten obszar jako upoważniony sygnatariusz. Dr Christian Widhalm, dyrektor ds. Inwestycji, zrezygnował ze swojego stanowiska w Zarządzie ze względów zdrowotnych i będzie nadal dostępny dla spółki z głosem doradczym. Barbara Feldmann będzie nadal reprezentowana w Radzie Nadzorczej Löwen Entertainment GmbH w Niemczech.

NOVOMATIC będzie kontynuować wybraną ścieżkę i dalej optymalizować struktury wewnętrzne w Austrii i międzynarodowych spółkach Grupy ponad granicami krajowymi
, – powiedział Harald Neumann, dyrektor naczelny NOVOMATIC.

Czyniąc to, globalnie aktywna grupa technologii gier ma nadzieję na zwiększenie wydajności firmy i osiągnięcie silnej synergii między różnymi udziałami.

O NOVOMATIC
Grupa NOVOMATIC jest jednym z największych międzynarodowych producentów i operatorów technologii gier i zatrudnia ponad 30 000 pracowników na całym świecie. Założona przez przedsiębiorcę profesora Johanna F. Grafa w 1980 roku, Grupa ma lokalizacje w ponad 50 krajach i eksportuje zaawansowany technologicznie sprzęt do gier elektronicznych i rozwiązania do ponad 70 krajów. Grupa obsługuje około 255 000 terminali do gier i terminali do loterii wideo (VLT) w ponad 2100 operacjach związanych z grami, a także za pośrednictwem koncepcji wynajmu.
Poprzez liczne międzynarodowe spółki zależne Grupa NOVOMATIC jest w pełni aktywna we wszystkich segmentach branży gier, dzięki czemu oferuje zróżnicowane portfolio produktów Omni-channel swoim partnerom i klientom na całym świecie. Ta gama produktów obejmuje produkty i usługi gier naziemnych, systemy zarządzania i zarządzanie gotówką, rozwiązania do gier online / mobilnych i społecznościowych, a także rozwiązania do loterii i zakładów sportowych wraz z szeregiem wyrafinowanych produktów i usług pomocniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *