NOVOMATIC finalizuje przejęcie Ainsworth Game Technology

Novomatic

Wszystkie międzynarodowe wymogi prawne zostały spełnione, dzięki czemu NOVOMATIC może finalizować nabycie 52 procent udziałów australijskiego giganta branży gier Ainsworth Game Technology Limited (AGT). Formalne zamknięcie tego procesu planowane jest na 5 stycznia 2018 roku.

Uzyskanie wszelkich zezwoleń wymagało intensywnej analizy wielu regulatorów gier, w tym w Australii, Ameryce Południowej i USA. Jednym z głównych zadań władz było przeprowadzanie kompleksowych kontroli zgodności, nie tylko samej spółki, ale także wszystkich właścicieli, członków rady nadzorczej i zarządu.

NOVOMATIC jest obecnie jedną z niewielu działających na arenie międzynarodowej firm, które przeszły ścisłe kontrole zgodności od tych międzynarodowych regulatorów. Z tego powodu wiele różnych, niezależnych platform regulacyjnych zezwoliło na zawarcie umowy- powiedział Harald Neumann, prezes zarządu NOVOMATIC.

NOVOMATIC jest szczególnie dumny z pomyślnej rejestracji w Nevada Gaming Control Board w Nevadzie w USA, która wymagała ścisłych testów. NOVOMATIC jest teraz pierwszą austriacką firmą, która zarejestrowała się w Las Vegas.

Neumann potwierdza – Testy zgodności przeprowadzone w ramach tej rejestracji były niezwykle dokładne. Obejmowały one wszystkie działy korporacyjne NOVOMATIC AG.

Zakup udziałów w AGT o wartości ponad 300 milionów euro jest jak do tej pory największą inwestycją, jaką austriacka firma kiedykolwiek dokonała w Australii.

Nasze udziały w Ainsworth są strategicznie bardzo ważne dla NOVOMATIC – dodaje Neumann.

Plan zakłada wykorzystanie tego przejęcia do zwiększenia udziału w rynku do około 10 procent w ciągu następnych pięciu lat. W dłuższej perspektywie NOVOMATIC może stać się światowym liderem rynku w dziedzinie technologii gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *