NOVOMATIC: Harald Neumann rezygnuje z funkcji dyrektora generalnego

Rada nadzorcza NOVOMATIC AG postanowiła przyjąć wniosek Haralda Neumanna o rezygnację z funkcji dyrektora generalnego z dniem 29 lutego 2020 r. z przyczyn rodzinnych. Pan Neumann będzie nadal pełnił funkcje rady nadzorczej i doradzał spółce w projektach międzynarodowych.

„W imieniu założyciela firmy, prof. Johanna Grafa i rady nadzorczej NOVOMATIC AG, chciałbym podziękować panu Neumannowi za jego wielkie zaangażowanie jako prezesa zarządu w ciągu ostatnich sześciu lat. Pan Neumann znacząco przyczynił się do pomyślnej ekspansji grupy”
, powiedział dr Bernd Oswald, przewodniczący rady nadzorczej. Dodał, że jego osobiste życzenie rezygnacji ze stanowiska pod koniec miesiąca zostało spełnione.

Ryszard Presch i Johannes Gratzl przejmą obowiązki zarządu wcześniej sprawowane przez pana Neumanna i będą kierować spółką jako zespół zarządzający.

Grupa NOVOMATIC (w tym NOVO SWISS AG i Novo Invest GmbH) jest jednym z największych międzynarodowych producentów i operatorów technologii gier i zatrudnia około 30 000 pracowników na całym świecie. Założona przez przedsiębiorcę profesora Johanna F. Grafa w 1980 roku, Grupa ma lokalizacje w około 50 krajach i eksportuje zaawansowany technologicznie sprzęt do gier elektronicznych i rozwiązania do ponad 75 krajów. Grupa obsługuje około 230 000 terminali do gier i terminali do loterii wideo (VLT) w swoich ponad 2100 operacjach związanych z grami, a także poprzez koncepcje wynajmu.

Poprzez liczne międzynarodowe spółki zależne Grupa NOVOMATIC jest w pełni aktywna we wszystkich segmentach branży gier, dzięki czemu oferuje zróżnicowane portfolio produktów Omni-channel swoim partnerom i klientom na całym świecie.

Ta gama produktów obejmuje produkty i usługi gier lądowych, systemy zarządzania i zarządzanie gotówką, rozwiązania online / mobilne i gry społecznościowe, a także rozwiązania loterii i zakładów sportowych wraz z szeregiem wyrafinowanych produktów i usług pomocniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *