Novomatic odnotowuje rekordowe wyniki pomimo spadku przychodów z technologii

Novomatic AG podał, że przychody w 2017 roku osiągnęły 3 miliardy dolarów po raz pierwszy w swojej 38-letniej historii. Austriacka firma produkująca gry podała, że ​​1,9 mld USD wygenerowane w segmencie „Przychód Operacyjny”, z 1,5 mld USD w 2016 r. I stanowi 63% całości, to znaczący wkład.

„Hiszpania była motorem wzrostu, ze wzrostem sprzedaży o ponad 50%. Inne kluczowe rynki, takie jak Europa Środkowo-Wschodnia, Włochy i Wielka Brytania również osiągnęły dobre wyniki w 2017 roku.”
– powiedział dyrektor generalny Harald Neumann.

Rekordowa suma stanowi wzrost o 11,1 procent rok do roku, licząc od 2,7 miliarda dolarów w 2016 roku, jednak sprzedaż w segmencie technologii gier Novomatic spadła o nieco ponad jeden procent z 1,13 miliarda dolarów w 2016 roku do 1,12 miliarda dolarów w zeszłym roku. Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej spadły również z 515 mln USD do 503 mln USD.

„W roku 2017 firma Novomatic przeprowadziła intensywną ocenę ekonomiczną. W wyniku tego jednorazowe efekty zostały dodane do bilansu, co odzwierciedla wzrost amortyzacji.”
– powiedział Neumann.

Odnosząc się do zmian w niemieckim prawodawstwie, Neumann dodał: „jest to w dużej mierze spowodowane wprowadzeniem nowych regulacji, ale także z powodu deprecjacji, które były konieczne dla kilku międzynarodowych spółek zależnych, a także strat walutowych.”

W styczniu przejęcie 52 procent udziałów w australijskim automacie do gier Ainsworth Game Technology również stanowiło znaczny koszt jednorazowy.

Pomimo spadku przychodów z technologii gier, Novomatic podał, że ogólny wzrost obrotów był „ze względu na znaczny wzrost liczby automatów wrzutowych obsługiwanych przez Novomatic na całym świecie”, dzięki czemu firma rozszerzyła swoje własne kasyna, punkty bukmacherskie i zakłady bingo od 1900 do 2100 w ciągu roku.

„Po szybkim wzroście w ciągu ostatnich kilku lat, w szczególności poprzez przejęcie firm, nadszedł czas, aby zoptymalizować wewnętrzne procesy i struktury na poziomie międzynarodowym”, powiedział Neumann. „To najlepszy sposób na przygotowanie się do przyszłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *