NOVOMATIC opuszcza niemiecki rynek gier hazardowych online

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Austriacka firma zdecydowała się opuścić jeden z najważniejszych rynków gier hazardowych online z powodu niepewności związanej z nowymi regulacjami dotyczącymi tej działalności.

Rzecznik prasowy NOVOMATIC ogłosił we wtorek, że opuszczają rynek gier hazardowych online w Niemczech, ponieważ twierdzą, że powinno tam być więcej jasności regulacyjnej w odniesieniu do działalności związanych z hazardem.

We wrześniu spółka zdecydowała się nie kontynuować planów dotyczących pierwszej oferty publicznej o wartości 6 mld USD na giełdzie we Frankfurcie.

NOVOMATIC generuje około 40 procent przychodu ze sprzedaży sprzętu hazardowego, reszta pochodzi z hazardowej działalności operacyjnej. Działania online stanowią jedynie niewielki procent sprzedaży, ponieważ hazard internetowy jest w wielu krajach nielegalny.

Rzecznik prasowy NOVOMATIC potwierdził doniesienia austriackiej agencji informacyjnej APA o zaprzestaniu wynajmowania swojej technologii niemieckim kasynom internetowym, które wykorzystują ją do gier hazardowych na prawdziwe pieniądze.

Niestety, na niemieckim rynku istnieje wielu dostawców, którzy nielegalnie umieszczają skopiowaną zawartość gier bez konieczności zawierania z nami odpowiednich umów – powiedział rzecznik w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Powiedział, że istnieje potrzeba, aby niemieccy regulatorzy zmienili zasady dotyczące gier hazardowych online, ponieważ obecna sytuacja jest „niejasna”.

Źródło: Yogonet


Otagowano jako

6 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *