NOVOMATIC Technologies Poland S.A. wśród Diamentów Forbes`a 2018

Novomatic

Na czwartym miejscu rankingu małopolskich Diamentów w kategorii firm o przychodach od 50 do 250 min zł znalazła się spółka NOVOMATIC Technologies Poland z podkrakowskiego Zabierzowa.

W 2014 roku, jeszcze pod nazwą ATSI, firma została zwycięzcą wśród najmniejszych małopolskich Diamentów. Zmiana nazwy i awans do grupy średnich Diamentów są dowodem na to, że spółka nie tylko szybko się rozwija. Staje się coraz ważniejsza w strukturze jej właściciela, austriackiej grupy NOVOMATIC, potentata na światowym rynku gier elektronicznych oferowanych w kasynach i salonach gier.

Grupa zatrudnia na całym świecie ponad 25 tys. osób. Prowadzi działalność w 45 krajach i eksportuje maszyny do gier, systemy loterii i usługi do 70 krajów. Obsługuje też ponad 260 tys. terminali do gier i loterii wideo w około 2,1 tys. kasyn.

Pod Krakowem dla Austriaków pracuje około 300 inżynierów, projektują, piszą i testują oprogramowanie do nowych gier. W 2014 przychody NOVOMATIC Technologies Poland wyniosły 44,2 min zł, dwa lata później już 68,2 min zł.

Źródło: forbes.pl

1 komentarz w “NOVOMATIC Technologies Poland S.A. wśród Diamentów Forbes`a 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *