NOVOMATIC uruchamia nowy program szkoleniowy dotyczący rozwoju gier

Wraz z partnerami, NOVOMATIC opracowało Corporate Coding Academy (CCA), witrynę szkoleniową dla przyszłych programistów gier korporacyjnych i od 1 lipca rozpocznie wyszukiwanie odpowiednich uczestników. Począwszy od listopada 2018 roku, „kodowani bohaterowie” jutra będą brali udział w wysokiej jakości, spersonalizowanym 6-miesięcznym programie i zostaną po jego ukończeniu „Junior Game Developers”.

Ten wyjątkowy program szkoleniowy dla przyszłych twórców gier jest prowadzony przez bardzo doświadczonych specjalistów z branży oprogramowania i gier. Oprócz wkładu technicznego uczestnicy otrzymają wgląd w studia gier i ich procesy tworzenia gier. 6-miesięczny program szkoleniowy podzielony jest na trzy etapy, każdy o długości ośmiu tygodni, i odbędzie się w trzech studiach gier w Wiedniu (Greentube) i Gumpoldskirchen (NOVOMATIC).

„Potrzebujemy twórców gier, a naszym planem jest skorzystanie z tego wyjątkowego programu w Austrii, aby zapewnić, że nasi nowi rekruci są doskonale wyszkoleni”
– powiedział dr Klaus Niedl, Dyrektor ds. Globalnego HR w NOVOMATIC, podsumowuje ideę tej inicjatywy szkoleniowej .

Połączenie szkolenia online i tradycyjnego oferuje elastyczne uczenie się „w miejscu pracy” i ma na celu utrzymanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Bazując na wcześniejszej wiedzy, Corporate Coding Academy uczy rozwoju gier i powiązanych języków programowania, takich jak C ++ i SDL / OpenGL. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie wieloetapowego procesu selekcji; szkolenie to nie będzie nic kosztować  studentów Corporate Coding Academy.

„Jako jedna z największych firm technologicznych gier komputerowych na świecie, produkujemy także gry dla sektora cyfrowej interaktywności. To najszybciej rozwijający się sektor w całej branży gier. Ciągły rozwój technologiczny jest ważną częścią strategii naszej firmy, a my po prostu musimy mieć zmotywowane i dobrze wyszkolone talenty. Dlatego założyliśmy Corporate Coding Academy, aby odkryć twórców gier przyszłości, wyszkolić ich i, jeśli to możliwe, utrzymać ich w firmie „
– powiedział Niedl.

NOVOMATIC bada również nowy proces selekcji dla Corporate Coding Academy. „Poważna gra” jest wykorzystywana w procesie oceny, aby odkryć kompetencje techniczne i analityczne kandydatów w zabawny i zabawny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *