NOVOMATIC wygrywa nagrodę eksportową WKO

Po raz 24 roczna austriacka nagroda eksportowa została przyznana najbardziej udanym przedsiębiorstwom eksportowym w kraju podczas Nity 2018 eksporterów. Jeden ze zwycięzców został NOVOMATIC w kategorii turystyka i rekreacja.

Każdego roku od 1994 r. Austriacka nagroda eksportowa przyznawana jest austriackim firmom odnoszącym największe sukcesy na rynkach zagranicznych. W tym roku firma NOVOMATIC złożyła wniosek o nagrodę i wygrała w kategorii turystyka i rekreacja. Wiodąca firma z Gumpoldskirchen, z silnym naciskiem na eksport, została uhonorowana za międzynarodowy sukces przez federalną minister Margarete Schramböck i prezydenta WKO Haralda Mahrera podczas Gali „Black Tie” w wiedeńskim Museumsquartier.

NOVOMATIC stale poprawia obroty od momentu założenia firmy 38 lat temu. Grupa technologii gier jest zdecydowanym liderem rynku w Europie i działa na całym świecie z ponad 300 filiami. W sumie NOVOMATIC zatrudnia ponad 25 500 pracowników na całym świecie, 3300 osób w samej Austrii.

„Jako globalnie działająca grupa technologii gier z eksportem do ponad 75 krajów, nagroda ta nie jest tylko wyrazem uznania dla udanego międzynarodowego zaangażowania NOVOMATIC, ale także potwierdza, że ​​w znacznym stopniu przyczyniamy się do sukcesu eksportowego Austrii”
– powiedział Harald Neumann, prezes NOVOMATIC.

„Nie tylko jesteśmy dumni z kontyngentu eksportowego na poziomie około 97%, robimy to co w naszej mocy dla osiągnięcia sukcesu gospodarczego Austrii”
– kontynuował.

Koncentracja na zrównoważonym wzroście i konsolidacji

„NOVOMATIC nie jest zainteresowany krótkoterminową maksymalizacją zysków, wolimy myśleć długoterminowo”
– powiedział Harald Neumann, dyrektor naczelny NOVOMATIC, w sprawie strategii firmy.
Firma planuje skoncentrować się na konsolidacji grupy korporacyjnej, tak aby w ciągu najbliższych kilku lat można było osiągnąć wzrost globalny. To oczywiście obejmuje również skromne przejęcia i ocenę różnych krajowych spółek zależnych pod kątem ich potencjału optymalizacyjnego. Neumann zauważył, że po szybkim wzroście w ciągu ostatnich kilku lat nadszedł czas, aby zoptymalizować wewnętrzne procesy i struktury w całej firmie.

NOVOMATIC jest oprócz produkcji urządzeń i gier także międzynarodowym pionierem w dziedzinie ochrony graczy.

W 2017 roku wprowadzono innowacyjny system dostępu odcisków palców w austriackiej firmie ADMIRAL Casinos & Entertainment AG, a system dostępu do rozpoznawania twarzy CLEVER ENTRY został wprowadzony w LÖWEN Entertainment GmbH w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *