„Nowa normalność” w amerykańskich kasynach

Nevada pozwoliła niektórym hotelom i kasynom na ponowne otwarcie 4 czerwca. To element drugiej fazy planu odmrażania gospodarki przez ten amerykański stan. Kasyna w Las Vegas nie będą wyglądały jednak tak samo, jak przed pandemią koronawirusa.


Przed ponownym otwarciem kasyna musiały przedstawić swoje plany stanowemu organowi kontroli gier (ang. Nevada Gaming Control Board). W planach zawarte musiały być zapisy dotyczące zachowania odpowiedniej higieny i środków służących utrzymywaniu dystansu w kasynach.

MGM Resorts, do którego w Las Vegas należą Bellagio, MGM Grand, Mandalay Bay i New York-New York musiało sporządzić siedmiopunktowy plan bezpieczeństwa. Firma wymaga w nim przebadania pracowników, utrzymywania fizycznego dystansu, udoskonalenia zasad czyszczenia i instalacji stacji mycia rąk między stołami w kasynie. Pracownicy są zobowiązani do noszenia masek, a goście będą do tego zachęcani. W niektórych częściach kasyna, np. przy stołach do gry w ruletkę, goście będą musieli nosić maski.

MGM Resorts zaprosiło wcześniej fotografów, by mogli obejrzeć i udokumentować środki bezpieczeństwa i higieny w Bellagio.

Automaty ustawione są tak, aby dostępny był jedynie co drugi fotel.

Osłony z pleksiglasu są ustawione przy stołach do gry w kości…

…i przy stołach do blackjacka.

Przy stołach do ruletki nie ma jednak takich osłon, ponieważ gracze muszą sięgać wgłąb stołu, aby postawić zakład. Gracze będą musieli nosić przy nich maski.

Całość czytaj na: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *