Nowa platforma w walce z uzależnieniem od hazardu

uzależnienie

Władze stanu Illinois uruchomiły platformę internetową, której celem jest pomoc osobom uzależnionym od hazardu.

Departament Opieki Społecznej Illinois (Illinois Department of Human Services, IDHS) ogłosił uruchomienie strony WeKnowtheFeeling.org, która jest odpowiedzią władz stanowych na zwiększającą się liczbę uzależnień od hazardu. Dane uzyskane w Illinois wpisują się w trend krajowy.

Władze stanowe uruchomiły także bezpłatną infolinię dla osób mających problemy z hazardem. Zastępca gubernatora, Sol Flores, ogłosiła, że całodobowa infolinia 1-800-GAMBLER każdego miesiąca odnotowuje tysiące połączeń od osób poszukujących wsparcia w walce z hazardowym nałogiem.

Nowa witryna internetowa ma być platformą wymiany doświadczeń oraz mobilizować osoby uzależnione do podjęcia terapii lub leczenia.

Przypomnijmy, że gubernator JB Pritzker ma nadzieję, że branża hazardu sportowego pomoże rozwiązać problemy finansowe stanu Illinois zmagającego się z wielomiliardową dziurą budżetową. Jednak najpierw ustawodawcy muszą zalegalizować zakłady bukmacherskie, co do tej pory nie udawało się przez wiele kolejnych lat. Odpowiednia ustawa jest w trakcie przygotowań w parlamencie stanowym.

Źródło: dziennikzwiazkowy.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *