Obezwładnili pracownicę salonu gier i włamali się do automatu

rozbój

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Sprawcy usłyszeli łącznie 12 zarzutów. Za wszystkie czyny odpowiedzą w warunkach tzw. multirecydywy.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji VI w Krakowie przyjęli zawiadomienie o rozboju, do którego doszło miesiąc temu w jednym z salonów gier na terenie Podgórza. Według zgłoszenia, sprawcy obezwładnili pracownicę, grożąc jej użyciem niebezpiecznego narzędzia, a następnie włamali się do automatu i zabrali z niego 2500 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni. Pomimo upływu miesiąca od zaistnienia przestępstwa, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, policjanci szybko namierzyli i zatrzymali rabusiów. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Krakowa (w wieku 28 i 34 lat), którzy niedawno opuścili zakład karny, gdzie odsiadywali wyroki za rozboje i włamania. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, świadczący o popełnieniu przez nich również kilku innych przestępstw.

Jak się okazało, brali oni udział w napadach, włamaniach do pojazdów, a także byli zaangażowani w narkotykowy proceder. Swą przestępczą działalność prowadzili na terenie Krakowa. Tak więc młodszy z podejrzanych odpowie za 5, a jego kompan za 7 czynów (w tym za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających).

Z uwagi na fakt, że obaj popełnili przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, wysokość grożącej im kary może zostać zwiększona o połowę.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *