Obława na kluby hazardowe. Jeden mieścił się przy komisariacie

poker

1 marca stu uzbrojonych funkcjonariuszy wzięło udział w zorganizowanej akcji przeciwko środowisku pokerowemu w Oslo. W wyniku działań stołecznej policji w ciągu jednego wieczora zamknięto pięć klubów i aresztowano pięć osób.

Trzech mężczyzn i jedna kobieta usłyszeli zarzuty pogwałcenia Ustawy o grach hazardowych. Jeden z zatrzymanych został również oskarżony o poważne przestępstwo ekonomiczne. To największa tego typu akcja w historii norweskiej policji.

To nie była spontaniczna akcja ani przypadek

Policja z Oslo długo przygotowywała się do obławy, badając działalność lokali nielegalnie oferujących w stolicy grę w pokera. Jak jednak podkreślają inspektorzy zaangażowani w akcję, to nie osoby grające w karty o pieniądze znalazły się na celowniku, a organizatorzy spotkań hazardowych oraz ich pomocnicy. Przesłuchanie zatrzymanych rozpocznie się w najbliższy piątek.

Poza tym, że działalność wspomnianych klubów pokerowych naruszała norweskie prawo, w ochronę niektórych zostali zaangażowani kryminaliści. Funkcjonariusze nie chcieli ujawnić dziennikom i agencjom prasowym szczegółów dotyczących gangów uwikłanych w zorganizowaną przestępczość w środowisku pokerowym. Policja podała jedynie do wiadomości, że część zamkniętych klubów funkcjonowała niekiedy nawet całą dobę, nie tylko wieczorami. Ponadto nie posiadając koncesji, lokale serwowały alkohol i jedzenie.

Najciemniej pod latarnią…

Jeden z klubów mieścił się 200 metrów od komisariatu policji w Oslo i był wyposażony w 18 stołów do pokera. Prowadząca je para zarobiła na nielegalnej działalności hazardowej ok. 3,1 miliona koron. Nigdy przedtem na terenie Norwegii policja nie przeprowadziła tak dużej akcji wymierzonej w środowisko pokerowe. Jak zaznaczyli komisarze, kluby zamknięte w wyniku obławy z 1 marca to tylko ułamek „pokerowego podziemia”.

Źródło: mojanorwegia.pl

1 komentarz w “Obława na kluby hazardowe. Jeden mieścił się przy komisariacie

  1. Moze chca wywalic wszystkie niezalezne kasyna. Zeby mogli sami walic kapuche przez komuno-totalizator!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *