Obowiązek złożenia informacji w zakresie gier hazardowych – formularza IGH-1

Ministerstwo Finansów przypomina o obowiązku złożenia formularza IGH-1 (za I kwartał 2019 r.), który mija 23 kwietnia 2019 r. Jest to informacja składana przez podmioty urządzające i prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych.

Jak wyjaśnia resort finansów na swojej stronie internetowej, zgodnie z wymogiem określonym w art. 79 ust. 1 i 2 ustawy o grach hazardowych, podmioty urządzające i prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych powinny złożyć informacje dotyczące ich funkcjonowania za I kwartał 2019 r. w terminie do 23 kwietnia 2019 r., odpowiednio wypełniając formularz IGH-1 (Informacja dotycząca funkcjonowania podmiotu urządzającego i prowadzącego działalność w zakresie gier hazardowych).

Złożenie ww. informacji może odbyć się również za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Celem ułatwienia wypełnienia powyższego obowiązku, na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pod adresem https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/inne-podatki/ udostępniono interaktywny formularz IGH-1 wraz z załącznikiem IGH/1A oraz broszurę informacyjną do ich wypełnienia.

W celu wysłania danych za pośrednictwem ww. formularza do systemu e-Deklaracje, konieczne jest zainstalowanie w systemie darmowych komponentów opisanych w rozdziale 2. instrukcji korzystania z formularzy interaktywnych, dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/wtyczka-do-podpisywania-i-przesylania-danych-xml-z-interaktywnych-formularzy-pdf/.

System e-Deklaracje przyjmuje dokumenty elektroniczne zawierające dane opisane wzorem dokumentu elektronicznego IGH-1(1) o numerze 2018/07/18/5597, opublikowanym w dniu 18 lipca 2018 r. w CRWDE ePUAP ( http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-urzednika/inne-systemy/crwde ).

Źródło: Ministerstwo Finansów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *