Odpowiedzialne gry i koniec gotówki – Kongres Loterii Europejskich

Kongres Loterii Europejskich

„Nowe kierunki” – pod takim hasłem odbywał się w Krakowie 9. Kongres Loterii Europejskich. Spotkali się na nim przedstawiciele kluczowych firm z branży loteryjnej, którzy podejmują decyzje dotyczące przemysłu loteryjnego i branży hazardowej.

Ciągły postęp i coraz nowsze rozwiązania technologiczne zmuszają loterie narodowe do dokonania zmian w swoim funkcjonowaniu na konkurencyjnym rynku gier. Sporym wyzwaniem dla wielu europejskich loterii – w tym także dla polskiej loterii narodowej Totalizator Sportowy – jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań związanych z uruchomieniem usług w internecie, w tym również w urządzeniach mobilnych.

W krakowskim Centrum Kongresowym ICE specjaliści dyskutowali o rozwiązaniach technologicznych dla sektora loteryjnego, które dają zupełnie nowe możliwości dotarcia do klientów oraz o nowych sposobach rozwoju produktów i usług loteryjnych. Wśród prelegentów było wielu ekspertów z kraju i zagranicy, m.in. w zakresie rozwoju technologii, usług finansowych oraz cyfrowej transformacji. Szwedzki ekspert do spraw zarządzania Peter Zäll przyrównał loterie narodowe do wielkich imperiów, stawiając jednocześnie pytanie, czy są one skazane na upadek.

[numblock num=”” style=”3″]Myślę, że nie. Ale loterie narodowe muszą iść z duchem czasu i wprowadzać lepsze produkty – stwierdził Zäll. [/numblock]

Jednym z rozwiązań, które pozwolą loteriom pójść z duchem czasu, powinno być udoskonalenie systemu płatności.

[numblock num=”” style=”3″]W wielu loteriach narodowych wciąż funkcjonują rozliczenia gotówkowe. Jednak biorąc pod uwagę przyzwyczajenia młodych ludzi, branża loteryjna nie ma wyjścia: musi się przestawić na operacje kartami płatniczymi – prognozuje Bogusław Kułakowski, ekspert w dziedzinie telekomunikacji, mediów i usług elektronicznych. – Przyszłością są też opłaty z wykorzystaniem telefonu komórkowego, ale uważam, że są to transakcje bardziej skomplikowane i zabierają więcej czasu. Powiem wprost: nie widzę końca funkcjonowania kart płatniczych – zaznacza Kułakowski. [/numblock]

Zgromadzenie Ogólne Europejskich Loterii ponownie na prezydenta Europejskich Loterii wybrało Hansjörga Höltkemeiera z Niemiec. Podczas ceremonii „Responsible Gaming Certification” z rąk Höltkemeiera certyfikat otrzymał Totalizator Sportowy.

Całość czytaj na: gpcodziennie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *