Operatorzy offshore muszą zarejestrować się w filipińskim urzędzie podatkowym

Filipińskie Biuro ds. Wewnętrznych dochodów (BIR) twierdzi, że operatorzy zajmujący się offshore w branży gier zagranicznych muszą zarejestrować się w dziale przed rozpoczęciem działalności, zgodnie z biuletynem Manila.

BIR zwrócił się również z wnioskiem, aby Filipińskie Przedsiębiorstwo Rozrywkowo-Rozrywkowe (PAGCOR) zaprzestało przyznawania licencji operatora, dopóki urząd skarbowy nie wyrazi zgody.

Arnel Guballa, zastępca komendanta ds. Operacyjnych ds. Operacji w BIR, powiedział, że wszyscy zagraniczni i lokalni operatorzy gier są teraz zobowiązani do zarejestrowania się w okólniku 78-898 memorandum w sprawie przychodów, co jest nowym warunkiem wstępnym procesu składania wniosku i odnowienia PAGCOR.

Manila Bulletin cytuje Guballa:

„Aktywność online jest wystarczająca, aby stanowić biznes na Filipinach. Tak więc zagraniczna korporacja zaangażowana w filipińskie zagraniczne operacje hazardowe uważana jest za rezydenta zagranicznego koncernu prowadzącego działalność na Filipinach, a nie zagranicznej korporacji nierezydenta”.

Operatorzy powinni zarejestrować się w urzędzie skarbowym, który przewodniczy lokalizacji swojej głównej siedziby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *