Opodatkowanie wygranych pochodzących z gier hazardowych w Polsce

Posłowie klubu Kukiz`15 nie ustają w zapytaniach dotyczących gier hazardowych w realiach znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Poseł Krzysztof Sitarski postanowił wypytać ministerstwo finansów o podatek dochodowy od wygranych w grach hazardowych.

W tym celu złożył w kwietniu interpelację:

[legend title=”Interpelacja nr 21840” style=”1″]

do ministra finansów

w sprawie podatku dochodowego od wygranych w grach hazardowych

Zgłaszający: Krzysztof Sitarski

Data wpływu: 20-04-2018

22 lutego 2018 roku do Sejmu RP wpłynął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (druk sejmowy nr 2291). 27 lutego 2018 roku został skierowany do pierwszego czytania.

Czy prawdą jest, że zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych de facto legalizują w pełni uczestnictwo w grach hazardowych prowadzonych przez Internet?

Planuje się, by wygrane na grach na automatach, grach w karty, grach w kości i grach cylindrycznych, grach bingo pieniężne i grach bingo fantowe były zwolnione od podatku. Chodzi o rozgrywki urządzane i prowadzone przez uprawnione podmioty na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Członkowie EOG, to m.in. Malta i Cypr, gdzie zarejestrowane są podmioty, instytucje i przedsiębiorstwa, które zajmują się prowadzeniem gier hazardowych na żywo w formie turniejów, np. pokerowych, jak i online, jak stron internetowych.

Czy prawdą jest, że po przyjęciu proponowanych zmian, wygrane na zagranicznych portalach, jak i w turniejach międzynarodowych, będą zwolnione z podatku dochodowego?

Dziękuję

Krzysztof Sitarski

Poseł na Sejm RP

[/legend]

Odpowiedzi udzielił Paweł Gruza – podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów:

[pdf-embedder url=”http://e-play.pl/wp-content/uploads/2018/06/interpelacja.pdf”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *