Oświadczenie Spółki Lingen w sprawie automatów Futura

Lingen spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (00-105) przy ul. Twardej 18, REGON: 365874176, NIP: 5252684207, KRS: 0000647306 Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy (…) w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego – jako jedyny i wyłączny na terenie Polski przedstawiciel Yumicra Games S.R.O. producenta urządzeń do gier Futura, Futura Eclipse i Futura Supernova, informuje, że z dniem 11 października 2019 r. wadliwa decyzja MF z dnia 23 września 2019 r. została wyeliminowana z obrotu prawnego.

Całe postępowanie zostało wszczęte i było prowadzone przez MF bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, czego aktualnym efektem jest wyeliminowanie oczywiście bezprawnej decyzji MF z obrotu prawnego na skutek złożenia odwołania. Charakterystyczne dla stopnia wadliwości decyzji MF jest min. to, że żadna jednostka badająca nie zaprzeczyła braku charakteru losowego gry na urządzeniu FUTURA.

Fakt, że każdy korzystający z urządzeń Futura, Futura Eclipse i Futura Supernova może, na każdym etapie zabawy sprawdzić, a tym samym poznać wynik, to znaczy jaka plansza, z jakimi układami symboli zostanie wyświetlona – implikuje brak nie tylko uzasadnionych, ale wręcz jakichkolwiek wątpliwości co do charakteru gry na tych urządzeniach.

Antonimem losowości jest przewidywalność, jaka jest immanentną cechą każdego etapu gry na urządzeniach Futura, Futura Eclipse i Futura Supernova, co zostało udokumentowane w opinii jednostki badającej upoważnionej przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych do badań technicznych automatów i urządzeń do gier oraz znajduje uznanie w orzeczeniach sądów powszechnych. O dalszych krokach w polemice spółka będzie informować w kolejnych oświadczeniach.

 1. Maluchu, jak sądzisz, że to odstraszy ludzi to błagam, opowiadasz głupoty. Jak masz atest, to będziesz się pytał ministra? Ale o co? Jeżeli prawo jest prawem wg ciebie, to sąd sprawiedliwie to oceni, ponadto informuję cię misiu kolorowy, że są jednostki badające typu GLI, które badają automaty od dekad, a twój śmieszny minister srał w majtki jak ci ludzie już się na tym znali. Minister przychodzi i odchodzi, a ludzie muszą coś jeść. W związku z tym, jeżeli nie masz w tym biznesie żadnego interesu lub jesteś kasownikiem odpuść, bo nikogo nie obchodzą twoje strachy ma lachy.

 2. Sami mądrale tutaj piszą. Ale czytać niewielu umie. Jakby Ci co się wymądrzają umieli czytać to by przeczytali
  że MF rozstrzyga na drodze decyzji jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości co do charakteru urządzenia.
  Jak nie ma elementu losowości to MF nie ma czego rozstrzygać, bo nikt ( kto ma rozum) nie ma żadnych wątpliwości.

 3. No już nie wytrzymam.
  W USTAWIE jest jednoznacznie napisane:
  hazard jest TYLKO wtedy gdy jest ELEMENT LOSOWOŚCI
  Jak jednostka akredytowana MF napisała, że nie ma elementu losowości to oznacza ZE NIE MA HAZARDU

  i tyle… tylko tyle i aż tyle.

  1. Paweł do ustawy jest jeszcze rozporządzenie MF które zamiata wszystko:)i tyle… tylko tyle i aż tyle. Przed wstawieniem czegokolwiek najlepiej jest sprawdzić sprzęt w MF lub w UC a wstawiających wylegitymować żeby w razie „w” mieć kogo ścigać:)Przy tych karach trzeba być naprawdę ostrożnym zęby sobie życia nie zmarnować:)

   1. No i tu się mylisz. To konkretne rozporządzenie zmienia wyłącznie „wygląd” opinii jednostek akredytowanych przez MF do badań (…)
    W nowych treściach opinii wydawanych przez te jednostki nie będzie miejsca, w którym jednostka określa czy w danym urządzeniu jest element losowości czy go nie ma.
    Taka to zmiana rozporządzenia, że teraz MF bez informacji o tym czy w danym urządzeniu stwierdzono występowanie elementu losowości czy też nie stwierdzono sam będzie sobie mógł napisać decyzje – oczywiście na podstawie opinii z badań wydanych przez jednostkę akredytowaną.

    Urządzenia, które dostały opinie od jednostki akredytowanej zaświadczającą, że dane rozwiązanie nie zawiera elementu losowości nie muszą zlecać nowych badań – bo zmieniło się rozporządzenie.

    Żeby MF mógł uznać, że urządzenia, które nie zawierają elementu losowości są hazardowe musi zmienić ustawę. Rozporządzenie nic tutaj nie zmienia.
    Swoją drogą, wyobrażasz sobie świat z taką definicją hazardu…? Bo ja nie…

 4. Tu nie chodzi maluchu o marihuane, tylko o automat ktory jest niehazardowy co potwierdzone jest po twojemu przez instytuty badawcze i do tego panstwowe, a ze jakis czlowiek bez elementarnej wiedzy wydaje decyzje polityczna to co wg ciebie? Jak ci powiedza ze czarne jest biale tez uwierzysz? Troche godnosci maluchu, bo bredzisz.

  1. To ty bredzisz średniaku prawo jest prawem koniec i kropka! czytaj ze zrozumieniem powtórzę jeszcze raz każdy automat który nie ma zezwolenia z MF jest nie legalny!!! Może mieć trzy opinie od akredytowanych jednostek badających a i tak będzie zwykła lichwą bez pieczątki MF! Prościej nie potrafię Ci tego wytłumaczyć i nikt tu was nie wybroni

 5. No taki to dziwny kraj, że urzędnik może wszystko.
  Najlepsze jest to że jak zabierają to sami mówią ” wiemy , że sąd wam odda ale my mamy zabrać”

  1. Ludzie jak dziwny kraj?Czego wy nie rozumiecie? Jest jasno napisane wszystko co nie ma zezwolenia od MF jest NIE LEGALNE!!! To tak jak byś otworzył sklep z marihuaną i pokazał Policji opinie od lekarza że trawa nie szkodzi tylko leczy hahah trochę logiki i czytania ze zrozumieniem proszę:)

   1. ta, a ja złożyłem do sądu odwołanie, że chcę przekraczać 50km w terenie zabudowanym, teraz kiedy już złozyłem odwołanie to mogę z****, bo wyeliminowałem wadliwa ustawę hahaha

 6. Zabierali i zabierać będą jedyna szansa w sprawiedliwym sądzie najwyższym który wyda wyrok najbliższym czasie w tej sprawie i to będzie koniec

 7. Dzisiaj zabrali futury…i słuchajcie facet z urzedu celnego robił ekspertyze czy legalne czy nie. ..hehe i co g**** wie i nie zna się na niczym!!!!wiecie co mnie zapytał kto uzupełnia maszyny hehe śmiech takie ma pojęcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *