W Otwocku przez cały rok zwalczano automaty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Funkcjonariusze otwockiej komendy w 2016 roku podczas 17 wspólnych działań z celnikami, zabezpieczyli łącznie 137 automatów do gier.

Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny II w Warszawie. Podczas ostatnich grudniowych działań zabezpieczono 16 automatów.

Policjanci z otwockiej Komendy w 2016 roku, 17 razy uczestniczyli we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego II w Warszawie. Celem współpracy jest rozpoznanie i zwalczanie na terenie powiatu otwockiego, przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach.

Mundurowi z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, jak i z wydziału kryminalnego na co dzień zajmują się zbieraniem informacji, gdzie na terenie powiatu dochodzi do „łamania” przepisów ustawy o grach losowych. Ich zeszłoroczna praca przyniosła efekty.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalali czy automaty i lokale, figurują w bazie danych Urzędu Celnego II w Warszawie jako punkty, w których urządzane są gry na automatach o niskich wygranych. Policjanci i celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. W wyniku podjętych interwencji zabezpieczono 137 automatów do gier o niskich wygranych o charakterze komercyjnym i losowym.

Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny II w Warszawie. Właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego. Grozić im może za to kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Funkcjonariusze w tym roku nie wykluczają kolejnych kontroli.

Źródło: KPP w Otwocku


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *