Para znalazła zapomniany los na loterii

loteria

Dwoje Kanadyjczyków z Montrealu znalazło zwycięski los na loterii, który kupili ponad rok wcześniej. Niewiele brakowało, a wygrana przeszłaby im koło nosa. Los, dzięki któremu wygrali milion kanadyjskich dolarów, wkrótce tracił ważność.

Nicole Pedneault i Roger Larocque z Montrealu kupili bilet na loterii Loto-Québec w zeszłe Walentynki jako prezent, zamiast kwiatów czy czekoladek. Losowanie jednak odbywało się dopiero 5 kwietnia 2018 roku, przez co para zdążyła o losie zapomnieć. W ostatni weekend Pedneault szukała kilku rzeczy z podróży do Japonii, ponieważ jej wnuk chciał pożyczyć pamiątki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wtedy zauważyła, że z jednej z książek wystaje los.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam, kiedy znalazłem los w książce, było sprawdzenie terminu składania wniosków o nagrodę na stronie internetowej Loto-Québec. Miałam szczęście, że udało mi się go znaleźć w samą porę – słowa Nicole Pedneault cytuje portal USA Today.

Para z Montrealu w Kanadzie wygrała milion kanadyjskich dolarów, czyli około 750 tys. dolarów amerykańskich. Od utraty nagrody dzieliły ich dwa dni. Pieniądze odebrali w środę, jednak gdyby zgłosili się w piątek, ich los byłby już nieważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *