[🔊] Patryk Jaki o sprawie Kapicy: zero pobłażliwości

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Były wiceminister finansów w czasach rządu PO-PSL, Jacek Kapica, został dziś zatrzymany na polecenie białostockiej prokuratury.

Sprawę, skomentował goszczący w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Wskazał, że nie wie jeszcze czy prokuratura będzie wnioskowała o areszt, jednak istotne jest to, jak prokuratura podchodzi do spraw.

Zobaczymy, jaki będzie wniosek prokuratury, natomiast to pokazuje, że tak jak prokuratura Zbigniewa Ziobry poważnie podeszła do przestępstw VAT-owskich, przygotowaliśmy nowe przepisy, wprowadziliśmy nowe praktyki i uchroniliśmy skarb państwa przed wyciekiem dziesiątek miliardów złotych, tak tutaj chodzi o kwotę ponad 20 mld złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej. Prokuratorzy mają  już zebrany bardzo dobry materiał, który pozwolił na przeprowadzenie tej operacji – oznajmił Jaki.

Wiceminister oznajmił, że prócz wcześniejszego podejrzenia o niedopełnienie obowiązków przez Jacka Kapicę, teraz, pojawił się wątek afery hazardowej.

Chodzi również o wątek afery hazardowej i z moich informacji wynika, że rząd PO, czy ówczesne władze prokuratury próbowały skręcić tę sprawę. Dzisiaj do niej wrócono, pozwolono prowadzić dokładnie temu samemu prokuratorowi tę sprawę – stwierdził.

Patryk Jaki oznajmił, że minister sprawiedliwości określił kierunki walki z przestępczością.

Są inne kierunki walki z przestępczością, które wyznaczył minister Ziobro, to znaczy teraz jest dość pobłażliwości, teraz stosujemy politykę zero pobłażliwości dla przestępczości, dla zorganizowanych grup mafijnych – powiedział wiceminister.

Posłuchaj Porannej rozmowy w RMF FM:


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *