Październikowa walka z hazardem

jednoręcy bandyci

Funkcjonariusze lubelskiej KAS w ciągu minionego miesiąca prowadzili kontrole m.in. w Kraśniku, Wólce Olbięckiej, Puławach, Łęcznej, Lublinie, Opolu Lubelskim, Lubartowie, Niedrzwicy Dużej, Świdniku, Dęblinie i we Włodawie. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 42 urządzenia do nielegalnych gier hazardowych.

Podczas prowadzonych kontroli zabezpieczono też blisko 16 tys. zł, rejestratory obrazów, klucze do automatów oraz dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Działania kontrolne z zakresu gier hazardowych nie należą do łatwych. W większości kontrolowanych w ubiegłym miesiącu lokali funkcjonariusze napotykali na „strzegące” wejść kamery. W jednym przypadku, z uwagi na utrudniony dostęp, funkcjonariusze KAS wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie musieli dokonać siłowego otwarcia drzwi.

Dwie kontrole odbyły się we współpracy z funkcjonariuszami Policji z Opola Lubelskiego i Lubartowa. Z kolei we Włodawie działania prowadzono z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W kilku kontrolach uczestniczył również biegły sadowy z zakresu informatyki śledczej.

Źródło: Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *