Pięć włoskich firm opuszcza Maltę

Po sondażu przeprowadzonym przez MGA dotyczącym przestępczości zorganizowanej, pięć włoskich firm hazardowych opuściło Maltę.

W ubiegłym miesiącu Malta Gaming Authority (MGA) rozpoczęła dochodzenie w sprawie każdego licencjobiorcy powiązanego z Włochami lub należącego do niego udziałami w spółkach hazardowych w celu uniknięcia powiązań ze zorganizowaną przestępczością. Wyniki sondy obejmowały zawieszenie licencji, anulowanie kolejnej i decyzję o opuszczeniu kraju w trzech innych przypadkach.

Włoska policja „anty-mafijna” aresztowała kilku członków organizacji przestępczych w ramach operacji „Game Over” w Palermo i wywołała dochodzenie MGA, aby uniknąć prowadzenia tego rodzaju działalności na Malcie.

Joseph Cuschieri, przewodniczący MGA, powiedział, że władze są teraz otwarte na współpracę z włoską komisją antymafijną i wszelką inną agencją egzekwowania prawa „w celu wyeliminowania wszelkich obaw i nieporozumień, aby utrzymać grę online wolną od przestępstw.”

Firmy na których ciąży podejrzenia działania z zorganizowaną przestępczością to:

  • B2875 (Phoenix Limited), zawieszone i niedługo odwołane ze względu na powiązania właściciela (Benedetto Bacchi) z działalnością „Game Over”;
  • Leaderbet (LB Casino Ltd), – anulowano po tym jak został pomówiony w ramach prowadzonego dochodzenia;
  • oraz operatorzy Betent.com (Betent Group Ltd), Potterbet (Potter Mrc Ltd) i Giodani (Giodani Limited), którzy dobrowolnie opuścili Maltę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *