Pieniądze szczęścia nie dają – wygrana tak

Pieniądze szczęścia nie dają. Do takiego wniosku doszli naukowcy po analizie życiorysów zdobywców 30 największych wygranych w loteriach Wielkiej Brytanii.

Okazało się, że większość zwycięzców nie potrafiła pomnożyć wygranych pieniędzy. Nieudane inwestycje i wydatki doprowadziły sporą część z nich do ubóstwa. Lekarze zauważyli natomiast, że osoby, które nagle wzbogaciły się w loteriach, przestają dbać o zdrowie.

Prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” w Lotto wynosi jeden do około 14 mln. Szansa wygrania „5” to 1 do 54 tys. Wyjątkowym szczęściarzem w historii losowań okazał się mieszkaniec Olsztyna, który w 1995 r. trafił „szóstkę” dwa razy w ciągu dwóch tygodni. Rok wcześniej „szóstkę” celnie obstawiło aż 80 osób! Ale w dziejach gier liczbowych trudno chyba o dziwniejszy przypadek niż ten, który miał miejsce kilka lat temu w Bułgarii. W dwóch losowaniach pod rząd padły te same liczby. Matematycy wyliczyli, że taki wynik jest możliwy raz na 182 biliony losowań

Sporo osób stara się obstawiać własne liczby, uznając, że prędzej czy później na pewno padną. Statystycznie rzecz biorąc, szansa na to, że ta sama kombinacja padnie w ciągu stu lat regularnej gry, wynosi zaledwie ułamek procenta. Nie mają racji również ci, którzy odrzucają z góry tzw. nietypowe kombinacje. Szansa na wylosowanie sześciu kolejnych liczb, np. od 1 do 6, jest bowiem taka sama, jak każdej innej układanki. Ale do dziś nie wylosowano sześciu liczb pod rząd.

1 komentarz w “Pieniądze szczęścia nie dają – wygrana tak

  1. W BULGARII Z TYMI SAMYMI LICZBAMI DWA DNI POD RZAD TO BYL PRZEKRET PRZECIEZ, ZEBY JAKIS MAFIOSO TRAFIL 6STKE. PISALI O TYM W MEDIACH. TAM CALE LOTTO TO MAFIA I BIZNES POLITYKOW. A PADNIECIE LICZB OD 1 DO 6 NIE JEST TAKIE SAMO JAK INNEJ KOMBINACJI. POCZYTAJCIE O PORZADKU W LOTERII LICZB…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *