Pierwszy polski milioner Eurojackpot

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

To zaledwie drugie losowanie Eurojackpot w Polsce, a już padła milionowa wygrana. Szczęście uśmiechnęło się do gracza ze Środy Wielkopolskiej. Zagrał na „chybił trafił” i wygrał 1,2 mln zł.

Nasz pierwszy milioner w Eurojackpot zagrał w punkcie LOTTO w Środzie Wielkopolskiej. Kupił tu 5 zakładów gry. W jednym z nich znalazło się pięć liczb z pierwszego wylosowanego wczoraj zestawu, a więc: 10, 17, 32, 36, 47. Do wygrania 43 mln zł zabrakło dwóch kolejnych liczb – 2 i 5, które wylosowano w drugim zestawie” – poinformował Totalizator Sportowy.

Wygrana III stopnia, którą trafił gracz, to 1 mln 211 tys. 397 zł. Szczęśliwiec zagrał na chybił trafił.

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W przyszły piątek w puli będą aż 64 mln zł.

Warto podkreślić, że najwyższą wygraną w Polsce w Eurojackpot powiększyła nadwyżka w wysokości aż 564 954,30 zł, będąca wypadkową liczby zawartych w kraju zakładów oraz kursu wymiany złotego na euro – tłumaczy Totalizator Sportowy.

Dlaczego? Polacy mają bonus już na starcie. Totalizator Sportowy, który odpowiada w kraju za międzynarodową loterię, dorzuca do puli „nadwyżkę” wynikającą z przeliczenia walut. Przy dużej liczbie zakładów i korzystnym kursie, daje to pokaźną kwotę.

I to właśnie dlatego w Polsce jest pierwszy „eurojackpotowy milioner”. W innych państwach za ten sam zestaw liczb można było dostać 150 tys. euro, czyli ponad 640 tys. zł.


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *