Płatność kartą w kolekturze Lotto

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Po publikacji ostatniego tekstu na ten temat wśród czytelników pojawiły się wątpliwości, czy z tytułu płatności kartami za losy Lotto będą ponosić jakieś dodatkowe prowizje. Przypomnę, że większość banków obciąża opłatami wydatki poczynione kartami na hazard, a za taki formalnie należałoby uznać gry w totka.

Odpowiedzi na to pytanie szukałem w biurze prasowym Totalizatora Sportowego. Niestety, mój mejl wysłany w tej sprawie do biura prasowego firmy ponad tydzień temu do dziś pozostał bez echa. Informacji na ten temat nie chciała też udzielić spółka eService, która obsługuje terminale w kolekturach Lotto. Biuro prasowe instytucji tłumaczy, że blokadę informacyjną w tej sprawie zarządził jej klient, czyli właśnie TS.

Na szczęście z pomocą, przynajmniej częściową, pospieszyły organizacje Mastercard i Visa. Kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy z tytułu płatności w kolekturze Lotto będzie dodatkowa prowizja czy nie, jest tzw. kod MCC. To numer przypisany do użytkownika terminala, dzięki któremu bank rozpoznaje miejsce, w jakim jego klienci płacą kartami.

Jak tłumaczą specjaliści z Mastercarda, Totalizator Sportowy dla kart tej organizacji używa specjalnego kodu MCC przeznaczonego dla loterii państwowych. W Polsce z takiego kodu może korzystać tylko TS i tylko w swoich kolekturach. Gdyby chciał np. prowadzić kasyno, musiałby użyć innego kodu. Jak powiedziano mi w Mastercardzie, użytkownik karty nie powinien zatem być obciążony prowizją z tytułu transakcji bezgotówkowej w kolekturze Lotto.

Podobną odpowiedź uzyskałem w Visie. Organizacja zastrzegła jednak, że ostateczna decyzja o tym, jakie transakcje są obciążone prowizją a jakie nie, należy do banków – wydawców kart, które kształtują swoje cenniki w oparciu o kilka czynników, w tym kod MCC. Nie pamiętam jednak, aby któryś z banków miał specjalną pozycję w tabeli opłat pod nazwą: państwowe loterie. Natomiast ciekawostką jest fakt, że Lotto korzystając ze swojego MCC ma możliwość nie tylko przyjmowania płatności kartami, ale także przekazywania na powiązane z nimi rachunki ewentualnych wygranych (…)

Autor – Jacek Uryniuk – Redaktor Naczelny

Żródło: cashless.pl


Otagowano jako

Przepraszamy, nie znaleziono podobnych artykułów.

5 Komentarzy

  1. Orkan Odpowiedz

    No na jaki temat? Ustawy hazardowej, bukmacherki itd… Próbowałem puścić link ale nie przechodzi więc jak was to interesuje to wyszukajcie sobie hazard po nowelizacji przepisów. Na pewno znajdziecie.

  2. Orkan Odpowiedz

    Lotto to po prostu wyzysk nic innego. Jest tak samo sztuczne jak cała ustawa hazardowa. Już nawet wprost wziął temat pod lupę.

  3. obserwator Odpowiedz

    Jak to banki obciążają prowizje wpłaty na hazard?Wpłacałem kartą do wielu bukmacherów w tym z 50 razy juz do naszego najpopularniejszego STS i ani razu nie zapłaciłem ani grosza prowizji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *