Playtech zamyka detaliczny Snaitech zgodny z włoskim dekretem COVID-19

Wydając dokumentację korporacyjną, zarząd FTSE250 Playtech Plc poinformował inwestorów o zmianach związanych z rynkiem włoskim, przeciwdziałając rozwijającej się epidemii wirusa COVID-19.

Stwierdzając, że „Włochy mają obecnie trudny czas” w niedzielę wieczorem (8 marca), premier Giuseppe Conte podpisał dekret, który wprowadził surowe ograniczenia w ruchu 16 milionów ludzi w regionach Lombardii i 15 innych prowincji.

Zgodnie z dekretem włoskiego rządu, zarząd Playtech zdecydował, aby zamknąć do 3 kwietnia 2020 r. cały portfel detaliczny Snaitech wiodącej na rynku spółki składającej się ze sklepów bukmacherskich, salonów gier i bingo.

W celu ożywienia swojej obecności w segmencie B2C, w kwietniu 2018 r. Playtech usankcjonował największą do tej pory transakcję fuzji i przejęć, przejmując Snaitech za 850 mln EUR.

Prowadząc jedną z największych włoskich sieci detalicznych, Snaitech utrzymuje portfel 2150 punktów gier, z których firma około 1600 oferuje „bezpośrednie koncesje na gry”.

Publikując wyniki za cały rok 2019, zarząd Playtech oznaczył Snaitech jako „wybitnego wykonawcę”, odnotowując wzrost przychodów o 62% do 830 mln EUR (rok budżetowy 2018: 511 mln EUR) i przyczyniając się do dalszego wyniku EBITDA na poziomie 162 mln EUR (rok budżetowy 2018: 93 mln EUR ).

Wczoraj handel akcjami Playtech FTSE zamknął cenę akcji grupy technologicznej na najniższym w roku poziomie 213 pensów (najwyższy na rynku 224 pensów).

W swoim oświadczeniu, Playtech informuje akcjonariuszy, że ściśle monitoruje rozwój włoskiej epidemii COVID-19 i odpowiednio będzie aktualizował swoje działania względem inwestorów.

Źródło: sbcnews.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *