Podlaska KAS uderzyła w nielegalny hazard

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

21 automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w wyniku ostatnich działań nakierowanych na zwalczanie hazardowej szarej strefy.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali 11 lokali m.in. w Białymstoku i Suwałkach. Z ustaleń mundurowych wynikało, że znajdują się tam nielegalne automaty do gier hazardowych, a wejścia do nich są ograniczone poprzez selekcję klientów oraz systemy monitoringu. Łącznie w kontrolowanych punktach funkcjonariusze zabezpieczyli 21 urządzeń, gotówkę w kwocie 1 tys. zł, a także papierosy pochodzące z przemytu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy eksperymenty kontrolne wykazały, że na automatach możliwe jest prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Nielegalne maszyny zostały zajęte do spraw karnych skarbowych. Wobec osób odpowiedzialnych za nielegalny proceder wszczęte zostaną również postępowania administracyjne za urządzanie gier na automatach poza kasynami.

Od początku roku funkcjonariusze podlaskiej KAS zajęli blisko 270 nielegalnie działających automatów do gier hazardowych.

Źródło: Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku


Otagowano jako

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *