Podział kompetencji nowych wiceministrów finansów

Tadeusz Kościński

Ministerstwo Finansów poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

W związku z tym minister finansów Marian Banaś określił kompetencje nowych wiceministrów w tzw. zarządzeniu w sprawie podziału kompetencji w kierownictwie MF. Zgodnie z zarządzeniem Dziedzic objął nadzór merytoryczny nad Departamentem Ceł, Departamentem Analiz, Departamentem Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej, Departamentem Informacji Finansowej oraz komórkami organizacyjnymi podlegającymi dotychczas wiceministrowi Pawłowi Cybulskiemu.

Wiceminister Kościński objął nadzór nad: Departamentem Podatku od Towarów i Usług, Departamentem Podatków Dochodowych, Departamentem Systemu Podatkowego, Departamentem Cen Transferowych i Wycen, Departamentem Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier oraz Departamentem Podatku Akcyzowego.

Jak wskazano Kościński „realizuje zadania wynikające z ustawy (…) o grach hazardowych”; nadzoruje i odpowiada za realizację zadań wynikających z tej ustawy oraz w tym za przygotowywanie projektów zmian prawa.

Ponadto Kościński nadzoruje i odpowiada za realizację zadań „w zakresie podatku akcyzowego, podatku ekologicznego, podatku od wydobycia niektórych kopalin i innych obciążeń o podobnym charakterze w tym przygotowywanie projektów zmian prawa”.

1 komentarz w “Podział kompetencji nowych wiceministrów finansów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *