Pokaz E-sport zawarty w programie European Games w Mińsku

Białoruska federacja e-sportu przeprowadzi program pokazowy podczas przyszłorocznego programu kulturalnego Igrzysk Europy w Mińsku.

„Długo pracujemy nad osiągnięciem tego celu”, powiedział przewodniczący Denis Bogush, z białoruskiej federacji e-sport.

Białoruska Federacja e-sportu wyraziła zamiar zorganizowania „wielkiego turnieju” FIFA 19, najnowszej odsłony gry symulatora piłkarskiego. Twierdzi się, że w programie wezmą udział zawodnicy e-sportów ze znanych europejskich klubów i drużyn z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, w tym Azerbejdżanu, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Armenii, Mołdawii, Tadżykistanu, Uzbekistanu i Rosji.

Zgodnie z założeniem białoruskiej Federacji obecnie trwają prace nad formatem takiego turnieju i listą ewentualnych klubów mogących wziąć w takiej imprezie swój udział. W azjatyckich grach halowych i sztuk walki, które odbyły się w Aszchabadzie w 2017 r., e-sport przedstawił się jako sport z pełnym poszanowaniem i uznaniem wśród obserwatorów i uczestników.

W tegorocznych Igrzyskach Azjatyckich organizowanych w Dżakarcie i Palembang, e-sport został włączony w jej program jako impreza demonstracyjna. Ma na tyle duży potencjał, aby stać się znaczącym wydarzeniem w roku 2022 na igrzyskach w Hangzhou w Chinach.

Niedawno na szczycie olimpijskim ogłoszono, że e-sport zostanie włączony do programu olimpijskiego w niedalekiej przyszłości.

Szczyt Olimpijski niestety stwierdził również, że niektóre gry są brutalne, a zatem „nie są zgodne z wartościami olimpijskimi, a zatem współpraca z nimi jest wykluczona”. Szczyt wezwał do „przyspieszonej współpracy” z tego rodzaju e-sportami, wzywając międzynarodowe federacje do zbadania „potencjalnych korzyści i zastosowań elektronicznych i wirtualnych wersji ich sportów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *