Poker w Red Dead Online nie dla Polaków

poker

Rockstar zakończył wczoraj etap testów Red Dead Online, publikując sporych rozmiarów aktualizację gry. Poza nowym ekwipunkiem i zadaniami fabularnymi dodano także kolejną mini-grę. Mowa o wyczekiwanej i bardzo popularnej atrakcji pobocznej: pokerze. Ten nie jest jednak dostępny w Polsce.

Różne miejsca w otwartym świecie – Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i stacja Flatneck – oferują teraz stoliki, pozwalające wyzwać znajomych do prywatnej gry na zasadach Hold ’Em. Możemy też przysiąść się do publicznego stołu, gdzie stawki wejściowe i nagrody są jeszcze wyższe.

Wszystko zapowiada się więc świetnie, ale jak jednak dopatrzył się blog GryNieznane.pl, pokerowa rozgrywka po prostu nie jest dostępna w Polsce. Rockstar nie podaje oczywiście przyczyn, ale można domyślić się, że deweloperzy dokładnie sprawdzili, jakie prawo obowiązuje w różnych krajach.

Aby rozpocząć zmagania, wystarczy udać się w miejsce oznaczone ikoną na mapie i wybrać opcję gry prywatnej lub publicznej. W Polsce opcja ta jest nieaktywna. Red Dead Online nie wyświetla zarówno ikony, jak i komendy pojawiającej się po podejściu do stolika.- wyjaśniają GryNieznane.pl.

Wygląda więc na to, że Rockstar bada adres IP, za pomocą którego łączymy się z internetem. Nie jesteśmy więc odosobnieni, ponieważ lista krajów z obostrzeniami dotyczącymi sieciowego hazardu obejmuje także Argentynę, Izrael, Kostarykę, Luksemburg, Islandię, Kuwejt i tak dalej.

Całość czytaj na: gry.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *