Polski rząd musi robić więcej w przypadku nielegalnych kasyn online

Przedstawiciele polskiego stowarzyszenia prawnego Graj Legalnie powiedzieli, że polski rząd musi zrobić więcej, aby wyeliminować nielicencjonowanych operatorów internetowych, którzy jak twierdzi, wciąż stanowią ponad 60% polskiego rynku gier online.

Dzieje się tak pomimo wprowadzenia wielu nowych przepisów i 12-procentowego podatku obrotowego, który do tej pory wygenerował ponad 396 mln PLN dla polskiej gospodarki. Graj Legalnie uważa, że ​​gdyby nowe prawo zostało prawidłowo respektowane, kwota wypłacona na rzecz Skarbu Państwa wzrośnie do 594 mln PLN.

Łukasz Borkowski ze stowarzyszenia Graj Legalnie powiedział:

„Naszym zdaniem blokowanie stron internetowych i płatności nielegalnych operatorów musi być skuteczniejsze. Polskie Ministerstwo Finansów powinno uaktualniać Rejestr Domen dla Nielegalnej Oferty gier częściej i efektywniej. Doprowadzi to do bardziej sprawiedliwej konkurencji na polskim rynku bukmacherskim i zmniejszenia „szarej strefy” w polskiej branży bukmacherskiej. „

Polska ustanowiła na czarnej liście i zablokowała 1 615 stron, w tym między innymi pochodzące głownie z obszaru wschodniego takich operatorów jak:  1xBet, Betrally, RUbet i Dotabet. Jednak niektórzy nielicencjonowani w Polsce operatorzy on-line wiedzą jak to ominąć, po prostu zmieniają nazwy domen lub stosują strony lustrzane i kontynuują nielegalne działania. Dodatkowo używają płatności, które nie są blokowane w Polsce.

Spośród licencjonowanych operatorów, STS ma największy udział w rynku z 48%, a następnie prowadzona we współpracy przez czeskiego operatora – Fortuna oraz polski operator – Totolotek z odpowiednio 31% i 10% rynku zakładów bukmacherskich w Polsce.

Mimo nielegalnych dostawców gier i zakładów on-line rynek licencjonowanych zakładów bukmacherskich kwitnie w Polsce, a podwojenie GGG z 2016 r. do 2017 r. wzrosło aż do 3,3 mld PLN.

W kwietniu zeszłego roku nowa ustawa hazardowa w Polsce umożliwiła wszystkim zainteresowanym międzynarodowym operatorom ubieganie się o licencje na zakłady sportowe od Ministerstwa Finansów. Jak do tej pory tylko jedna firma pochodząca z Rumunii – Superet uzyskała licencję na zakłady naziemne, aplikując na kolejną licencję on-line.

Z racji przyznanego prawem monopolu,  Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik  potwierdził, że państwowe kasyno internetowe  zostanie uruchomione między trzecim lub czwartym kwartałem tego roku.

2 komentarze(y) w “Polski rząd musi robić więcej w przypadku nielegalnych kasyn online

  1. Ustawa umożliwiła dostanie licencji ….taaaa , tylko jakoś nikt nie może tej licencji dostać. Rumuński wyjątek potwierdza regułę.

  2. Zamiast walczyć o zablokowanie całego internetu , może weźcie się w końcu za forsowanie GGR wówczas będziecie grali uczciwie i nie będziecie płakać.
    Tyle że wam to nie na rękę . Wejdzie BET 365 William Hill I was Wszystkich zjedzą ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *