Policja i Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy przeciwko hazardowi

W ubiegłym tygodniu połączone siły policji i mazowieckiego urzędu celno-skarbowego przeprowadziły wspólną akcję wymierzoną w działalność salonów z automatami do gier hazardowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w jednym z takich salonów sześć automatów, środki pieniężne w kwocie ponad 2 tys. zł oraz dokumenty i inne przedmioty, które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu. Za prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Wydział do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy od lat współpracuje z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w Warszawie z Delegaturą w Siedlcach. Wspólne działania niejednokrotnie doprowadziły do rozbicia grup przestępczych specjalizujących się w przestępczości gospodarczej.

Prowadzona od dłuższego czasu obserwacja rynku zajmującego się urządzaniem gier hazardowych doprowadziła do wspólnej realizacji policji z urzędem celnym. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze wymienionych służb weszli do jednego z lokalów na terenie Mińska Mazowieckiego, gdzie znajdowały się automaty do gier hazardowych. Skarbówka zabezpieczyła w wyniku tych działań sześć automatów do gier, środki pieniężne w kwocie ponad 2 tys. zł oraz dokumenty znajdujące się w lokalu i inne przedmioty, które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu.

Podczas czynności służbowych, funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego przeprowadzili eksperymenty procesowe gier na automatach, podczas których wykazano, że ewentualna wygrana zależy od losu tzn. gracz nie ma na nią żadnego wpływu.

W świetle polskiego prawa urządzanie gier hazardowych i posiadanie automatów do gier możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu odpowiedniej koncesji, której służby nie ujawniły w miejscu przeprowadzanej akcji. Za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *