Policja w Jaworze nie daje za wygraną

Co prawda Państwo przegrywa wojnę z hazardową szarą strefą, ale policja w Jaworze nie daje za wygrana i konsekwentnie tropi i likwiduje jaskinie hazardu omijające prawo…

Wspólne działania jaworskich policjantów oraz funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Jawora 2 automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci z miejscowej komendy wraz z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Jawora są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 2 włączone, nielegalne automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 24 tysięcy złotych. Natomiast wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 200 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Żródło: e-legnickie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *