Policja zabezpieczyła 7 kolejnych automatów

jednoręcy bandyci

Bocheńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie kolejny raz przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z prowadzeniem nielegalnych gier na automatach. Tym razem mundurowi zabezpieczyli 7 tego typu urządzeń.

Kontrole przeprowadzono w dwóch punktach, działających na terenie Bochni. Zarówno w jednym jak i drugim lokalu ujawniono łącznie siedem urządzeń do gier hazardowych. Gry kontrolne przeprowadzone na urządzeniach potwierdziły, że wykorzystywane są one do przestępczego procederu nielegalnych gier w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, po zakończeniu czynności automaty do gier zabezpieczono, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze. Organizatorom nielegalnego procederu grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu, a także odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

KPP w Bochni
KPP w Bochni

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 r. zmieniły się zasady organizowania gier na automatach. Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o grach hazardowych zostały one objęte monopolem państwa, co oznacza, że poza kasynem można na nich grać wyłącznie w salonach gry, należących do Totalizatora Sportowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *