Policjanci i celnicy uderzyli w nielegalny hazard

automaty do gier

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu ustalili, że w jednym z lokali usługowych przy ul. Kościuszki w Wągrowcu, urządzane są nielegalne gry hazardowe.

6 rudnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego, Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Pile przystąpili do realizacji. Po wejściu do ustalonego lokalu, zabezpieczyli urządzenia przy trzech stanowiskach komputerowych, przygotowanych do prowadzenia gier hazardowych. Na jednym z nich urządzana była gra. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego eksperyment procesowy potwierdził, że gry prowadzone przy wykorzystaniu stanowisk komputerowych są grami na automatach.

Policjanci w ramach czynności wykrywczych ustalili sposób funkcjonowania terminali i prowadzenia gier. Zaangażowanie w sprawę pozwoliło wskazać osoby zamieszane w proceder urządzania nielegalnych gier hazardowych. Ustalono pracowników obsługujących lokal i urządzenia, jak i osobę, która bezpośrednio czerpała korzyści z organizacji gier hazardowych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

Zgodnie z nowymi przepisami, zmieniła się wysokość kar oraz rozszerzył się zakres podmiotów, które podlegają karom za łamanie przepisów ustawy. Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty urządzające nielegalne gry na automatach, ale także właściciele lokali, w których urządzane są takie gry oraz osoby, które korzystają z nielegalnych automatów.

Wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zostało ono przekazane do dalszego prowadzenia przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy oddział w Pile – organu właściwego do prowadzenia tego rodzaju spraw.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu

  1. Są nielegalne, granie na nich jest przestępstwem. Ustawa wprost wskazuje, że za gry na automatach traktuje się też gry odpowiadające zasadom gier na automatach urządzane przez sieć Internet.

   1. Jeśli KAS zabezpieczyła automaty bez płyt głównych czy może mieć podstawy do ukarania 100tys od automatu ? Proszę o poważne odpowiedzi:)

  1. Niezależnie czy producent albo operator przekonuje o niepodleganiu danego automatu pod przepisy ustawy o grach hazardowych, jeśli nie może pokazać opinii ministra to automat będzie zabrany. Z informacji uzyskanych z Ministerstwa Finansów wiem, że żadne z tych urządzeń nie może pochwalić się taką opinią.

   dopiero się zacznie sajgon pierwsze wyroki już są a za pół roku to będzie ich od groma
   wystraczy popatrzeć na wyroki sprzed kwietnia a to była bułka z masłem

 1. ,,Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie….
  Tak tylko ja się pytam gdzie totalizator otworzyl jakieś salony gier?Egzekwują prawo ok ale nie ma gdzie pograć a do najbliższego kasyna mam 200 kilometrow,w necie też nie mogę pograć,normalnie obłęd.Jak totalizator nie umie się przez poł roku wywiązać i otworzyć salonów gier to niech to zleci prywatnym fimom-one by potrafiły otworzyć lokale w tydzien.i niech one placa podatki-wystarczyly by kontrole takich salonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *