Policjanci i celnicy zlikwidowali dwie jaskinie hazardu

jednoręcy bandyci

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowali dwa punkty, w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Zabezpieczonych zostało siedem automatów do gier, których wartość szacuje się na 42 tysiące złotych.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że na terenie Brzeszcz funkcjonują dwa lokale z hot spotami. Dzisiejszej nocy (15/16.10.2019) kryminalni razem z krakowskimi celnikami weszli do obu punktów, a następnie zabezpieczyli w nich siedem automatów. W jednym z lokali zatrzymali również klienta, który posiadał przy sobie woreczek z marihuaną.

Amator gier oraz narkotyków trafił do brzeszczańskiego komisariatu, natomiast maszyny trafiły do urzędu celno-skarbowego. Właścicielom automatów, jak również osobom, które wynajęły lokale, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się procederem hazardowym, a także znajdują się właściciele nieruchomości, którzy nie interesują się pod jaką działalność został wynajęty należący do nich lokal.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *