Policjanci zatrzymali dwie osoby organizujące nielegalne gry na automatach

Zatrzymano dwie osoby

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wałbrzyskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które organizowały i prowadziły nielegalne gry na automatach hazardowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej posiadali informację o dwóch osobach, które miałyby organizować i prowadzić nielegalne gry na automatach hazardowych. Po zebraniu całości materiału i niezbędnych dowodów funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania podejrzanych 42-letniego mężczyzny i 27-letniej kobiety.

Nielegalny proceder przeprowadzali w lokalach znajdujących się w różnych miejscowościach na terenie Dolnego Śląska. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli 21 sztuk automatów oraz ponad 600 tysięcy złotych. Oboje usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno skarbowego.

[numblock num=”” style=”3″]Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. – przypomina Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podkom. Joanna Żygłowicz[/numblock]

42-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, zaś 27-latka została objęta dozorem policji.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *