Policjant podejrzany o związek z grupą przestępczą?

Automaty
Bartosz 09/11/2017

Ostatnia aktualizacja: 9 listopada 2017

Pod koniec października 2017 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Toruniu, zatrzymano piątkę mężczyzn podejrzanych o związek z grupą przestępczą, która zajmowała się organizacją nielegalnych gier na automatach losowych. Część z nich usłyszała także zarzuty ujawnienia osobie nieuprawnionej informacji stanowiących tajemnicę służbową. Wśród nich jest Artur K., policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Grupą przestępczą kierował Paweł Ch., przedsiębiorca z Brodnicy, a wśród zatrzymanych są także czterej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Toruniu i o komentarz poprosiliśmy rzecznika toruńskiej prokuratury – prokuratora Andrzeja Kukawskiego.

Potwierdzam podane przez Państwa informacje – pisze prokurator Kukawski. – Zastrzegam jednak, że zarzut przedstawiony funkcjonariuszowi Policji Arturowi K. z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim (art. 231 par. 1 kk i art. 266 par. 2 kk) nie pozostaje w związku z organizowaniem gier na automatach losowych. Bliższych informacji z uwagi na dobro sprawy nie mogę udzielić. Sprawa niniejsza pozostaje w toku.

Podejrzani, w tym także Artur K., mogli ostrzegać członków grupy przestępczej o planowanych nalotach prowadzonych przez policję lub kontrolach skarbowych.

Grupa działała od 2015 roku

W toku śledztwa ustalono, że grupa działała co najmniej od czerwca 2015 roku do marca 2016 roku m.in. w Brodnicy oraz innych miejscowościach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Na jej czele stał Paweł Ch. – lokalny przedsiębiorca z Brodnicy. Członkowie tej grupy zajmowali się urządzaniem i organizowaniem gier losowych na automatach bez zezwolenia właściwych organów.

Materiał dowodowy zgromadzony w toku postępowania wskazuje również na to, że członkowie grupy wręczali korzyści majątkowe Arturowi S. – funkcjonariuszowi Delegatury w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie. W zamian przekazywał on członkom grupy informacje stanowiące tajemnicę służbową. Dotyczyły one planowanych kontroli funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Ciechanowie w miejscach, gdzie urządzane lub prowadzone były gry losowe na automatach. Tylko od lipca 2015 roku do 25 listopada 2015 roku Artur S. przyjął od członków zorganizowanej grupy przestępczej łapówki w łącznej wysokości 50 tysięcy złotych.

Informacje o planowanych kontrolach w miejscach, gdzie urządzane lub prowadzone były gry losowe na automatach, członkowie grupy uzyskiwali również od innego urzędnika – Marcina E., starszego specjalisty Służby Celnej pełniącego służbę w Urzędzie Celno – Skarbowym w Toruniu.

Całość czytaj na: nowemiasto.dlawas.info

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL